O Břevnově | Rezidence Via Carolina

O Břevnově

ATRAKTIVNÍ A VÝBORNĚ DOSTUPNÝ

Břevnov, zmiňovaný jako "pražská čtvrť, ze které se nikdo dobrovolně nestěhuje", lze směle nazvat realitním magnetem města. Tepna Bělohorská Vás spojí s centrem snadno a rychle: autem, tramvají či busem - zastávky jsou blízko a ani metro A (Motol a Petřiny) není daleko. Na Pražský a Městský okruh i letiště to máte vozem několik minut.

JEDINEČNÉ ZÁZEMÍ, KVANTUM ZÁŽITKŮ A BLÍZKOST PŘÍRODY

Tato lokalita Vám dá plný komfort - nechybí tu školky a školy, nakoupíte třeba v nedalekém Kauflandu, Lidlu či v OC Šestka a Zličín, na dosah máte i výběr výtečných restaurací. V oboře Hvězda Vás čekají procházky, běh, cyklistika i dětská hřiště, na Ladronce 4km cyklo-inline okruh, bowling a festivaly. Golf se hraje v Motole, lesopark Řepy láká atrakcemi pro malé a velké. Daleko to není ani ke koupališti Petynka či do Divoké Šárky.

HISTORIE VŠUDE KOLEM. A CO JE VIA CAROLINA?

Břevnov a jeho klášter s pivovarem, letohrádek Hvězda, barokní poutní kaple a usedlosti i slavná Bílá hora mají dlouhé dějiny. Čtvrtí kdysi vedla z Norimberka klíčová stezka Via Carolina (Zlatá či Královská cesta), jíž prý vedl budoucí mnichy zakladatel kláštera - proto i Rezidence nese tento název.
 

Okolí Rezidence Via CarolinaOkolí Rezidence Via CarolinaOkolí Rezidence Via CarolinaOkolí Rezidence Via Carolina