O Břevnově | Rezidence Via Carolina

O Břevnově

VÝBORNĚ DOSTUPNÝ, VE SPOLEČNOSTI DOBRÝCH ČTVRTÍ

Tato čtvrť leží téměř celá v Praze 6 a sousedí i s Hradčanami, Veleslavínem, Střešovicemi a Smíchovem. Tepna Bělohorská Vás spojí s centrem snadno a rychle: autem, tramvají či busem - zastávky jsou kousek pěšky a ani k metru A (Motol a Petřiny) to není daleko. Na Pražský a Městský okruh i letiště je to autem několik minut.

JEDINEČNÝ OBČANSKÝ KOMFORT

Celá, skvěle dostupná Praha, ale i Břevnov a okolí Vám dají dokonalé zázemí. Nechybí tu školky a školy, úřady, banky ani nemocnice. Nakoupíte třeba v nedalekém Kauflandu, Lidlu či v nejbližších OC Šestka a Zličín. Nadchne Vás široký výběr výtečných restaurací, a to nejen v dosahu Rezidence.

KVANTUM ZÁŽITKŮ A BLÍZKOST PŮVABNÉ PŘÍRODY

Máte tolik možností vyžití! V oboře Hvězda procházky, běh, cyklistiku, dětská hřiště i běžkování, na Ladronce 4km cyklo-inline okruh, bowling a festivaly. Golf se hraje v Motole, lesopark Řepy láká atrakcemi pro malé a velké. Nedaleko jsou koupaliště Petynka a Džbán i kaňon Divoké Šárky.

HISTORIE VŠUDE KOLEM. A CO JE VIA CAROLINA?

Břevnov a nejstarší český mužský klášter s pivovarem mají dlouhé dějiny. Blízko je i letohrádek Hvězda, četné barokní poutní kaple a usedlosti a Bílá hora s mohylou slavné bitvy. Čtvrtí kdysi vedla z Norimberka klíčová stezka Via Carolina (Zlatá či Královská cesta), jíž prý vedl budoucí břevnovské mnichy zakladatel kláštera - proto i Rezidence nese tento název.

Okolí Rezidence Via CarolinaOkolí Rezidence Via CarolinaOkolí Rezidence Via CarolinaOkolí Rezidence Via Carolina