O Břevnově | Rezidence Via Carolina

O Břevnově

VÝBORNĚ DOSTUPNÝ, VE SPOLEČNOSTI DOBRÝCH ČTVRTÍ

Leží téměř celý v Praze 6 a sousedí i s Hradčany, Veleslavínem, Střešovicemi a Smíchovem. Tepna Bělohorská Vás spojí s centrem snadno a rychle: autem, tramvají či busem - zastávky jsou kousek pěšky a ani k metru A (Motol a Petřiny) to není daleko. Na Pražský a Městský okruh i letiště to máte vozem několik minut.

JEDINEČNÉ ZÁZEMÍ, KVANTUM ZÁŽITKŮ A BLÍZKOST PŘÍRODY

Celá, skvěle dostupná Praha, ale i Břevnov a okolí Vám dají dokonalý komfort. Nechybí tu školky a školy, nakoupíte třeba v nedalekém Kauflandu, Lidlu či v nejbližších OC Šestka a Zličín. Nadchne Vás široký výběr výtečných restaurací, a to nejen v dosahu Rezidence. A máte tolik možností vyžití! V oboře Hvězda procházky, běh, cyklistiku, dětská hřiště i běžkování, na Ladronce 4km cyklo-inline okruh, bowling a festivaly. Golf se hraje v Motole, lesopark Řepy láká atrakcemi pro malé a velké. Daleko to není ani ke koupališti Petynka či do kaňonu Divoké Šárky.

HISTORIE VŠUDE KOLEM. A CO JE VIA CAROLINA?

Břevnov a Břevnovský klášter s pivovarem, letohrádek Hvězda, barokní poutní kaple a usedlosti i slavná Bílá hora mají dlouhé dějiny. Čtvrtí kdysi vedla z Norimberka klíčová stezka Via Carolina (Zlatá či Královská cesta), jíž prý vedl budoucí mnichy zakladatel kláštera - proto i Rezidence nese tento název.
 

Okolí Rezidence Via CarolinaOkolí Rezidence Via CarolinaOkolí Rezidence Via CarolinaOkolí Rezidence Via Carolina