O Břevnově | Rezidence Via Carolina

O Břevnově

VE SPOLEČNOSTI SLAVNÝCH ČTVRTÍ

Tato západní pražská čtvrť leží téměř celá v Praze 6 a sousedí i s Hradčanami, Veleslavínem, Střešovicemi a Smíchovem.

VYNIKAJÍCÍ DOSTUPNOST

Tepna Bělohorská Vás spojí s centrem snadno a rychle: autem, tramvají či busem – zastávky jsou kousek pěšky. K metru Motol a Petřiny dojedete vozem za 5 minut nebo MHD za cca 10 minut. Na Pražský, Městský okruh, tunel Blanka i letiště je to autem několik minut.

JEDINEČNÝ OBČANSKÝ KOMFORT

Celá, skvěle dostupná Praha, ale i Břevnov a okolí Vám dají dokonalé zázemí. Nechybí zde školky a školy všech stupňů, úřady, banky ani nemocnice. Nakoupíte třeba v nedalekém Kauflandu, Lidlu či v nejbližších OC Šestka a Zličín. Nadchne Vás široký výběr výtečných restaurací, a to nejen v dosahu Rezidence.

BLÍZKOST PŮVABNÉ PŘÍRODY A KVANTUM ZÁŽITKŮ

Máte tolik možností vyžití! V oboře Hvězda procházky, běh, cyklistiku, dětská hřiště i běžkování, na Ladronce 4,5km cyklo-inline okruh, míčové hry, bowling a festivaly. Golf se hraje v Motole, lesopark Řepy láká herními prvky. Nedaleko je kaňon Divoké Šárky i koupaliště Petynka. Praha nabízí moře zážitků: návštěvy koncertů, kin, divadel, muzeí a galerií i čilý noční život.

TISÍCILETÁ MINULOST VŠUDE KOLEM

Centrum je „za rohem“, na Hradě jste do 15 minut, ale i Břevnov a nejstarší český mužský klášter s pivovarem, kde vaří skvělý ležák, mají dlouhé dějiny. Blízko jsou i letohrádek Hvězda a barokní bělohorský klášter, poutní kaple a usedlosti. Bílé hoře vévodí mohyla slavné bitvy roku 1620. Čtvrtí kdysi vedla klíčová cesta Via Carolina, jejíž název jsme dali Rezidenci a o níž se dočtete zde.

Okolí Rezidence Via CarolinaOkolí Rezidence Via CarolinaOkolí Rezidence Via CarolinaOkolí Rezidence Via Carolina